Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne 5 yıldızlı hizmet ödülü

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne 5 yıldızlı hizmet ödülü

Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi verdi. Türkiye’de sayılı belediyelerin sahip olduğu bu belge ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, politika ve stratejileri, çalışanların bilgi birikimleri ve yetkinlikleri, çalışanlar ile kurum arasında diyalog, finansal kaynakların yönetimi gibi kriterlerin değerlendirilmesi sonucu 5 yıldıza layık görüldü.

Kısa adı EFQM olan Avrupa Kalite Vakfı’nın modelini 2017 yılında uygulamaya geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi almaya hak kazandı.Pandemi koşullarının zorlayıcı etkilerinin her alanda hissedildiği bir dönemde İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Kurumsal Mükemmellik Şube Müdürlüğü koordinasyonunda yoğun bir çalışma yürüten Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 3,5 gün gibi kısa bir sürede 77 toplantıda 160 personel ile dijital ortamda yapılan görüşmeler sonucunda bu belgeyi almaya hak kazandı. Görüşmeler kapsamında, belediyenin politika ve stratejileri, çalışanların bilgi birikimleri ve yetkinlikleri, çalışanlar ile kurum arasında diyalog, kurum dışı işbirliklerinin yönetilmesi, finansal kaynakların yönetimi, binalar, donanım, malzemelerin yönetimi ve vatandaşlara sunulan hizmetlerle ilgili performans göstergeleri gibi birçok konu değerlendirmeye tabi tutuldu.

“KENTİMİZ ADINA GURUR VERİCİ”

 Pandemi ile mücadele önlemleri kapsamında Türkiye Kalite Derneği tarafından düzenlenen ödül töreni dijital ortamda gerçekleştirilirken, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da ödüle ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet kalite standardının Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız belgesine layık görülmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Albayrak, “Bu başarıyı elde etmemizde katkısı bulunan tüm Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına en içten duygularımla teşekkür ediyorum. Üstün performansta sınırın olmadığının bilinciyle hizmet kalitemizi her gün daha da yükseltmeye ve büyük ailemiz olarak gördüğümüz Tekirdağ halkına her alanda en iyi hizmeti verme ilkesiyle çalışmaya devam edeceğiz. Büyükşehir belediyemizin bu ödüle layık görülecek duruma gelmesi hem bizler hem de tüm kentimiz adına gurur verici” diye konuştu

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir