Laiklik kalksın diyen Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi İmam, Gerici Mehmet Boynukalın hakkında HKP suç duyurusunda bulundu

Bilindiği üzere Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi İmam-Hatibi Ortaçağcı Gerici Mehmet Boynukalın, sosyal paylaşım sitesi (Twitter) hesabı üzerinden paylaşımlar yaparak Anayasanın Laiklik ve değiştirilemez ilkelerini ortadan kaldırmaya yönelmiştir.

Bu Ortaçağ özlemcisi, yaptığı paylaşımlarda “1921 ve 1924 Anayasalarında devletin dini İslamdı ve hukukumuzun temeli İslam’a dayanıyordu. Cumhuriyetimiz İslami esaslar üzerine kurulmuştu. Bir gün milletimizin de arzusuyla, devletimizin köklerini hatırlaması ve aslına dönmesi için dua ediyorum” sözlerini sarf ederek açıkça Anayasamızın değiştirilemez ilkelerine saldırmıştır. Boynukalın yaptığı diğer paylaşımlarla da Halka karşı kindar bir güruh oluşturacak söylemlerde bulunmuştur.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, Mehmet Boynukalın hakkında 12. 02. 2021 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Suç duyurusunu, Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanlığı adına HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak yapmıştır.

Suç duyurusun ardından, İzmir adliyesi önünde HKP İzmir İl yöneticilerinin de katıldığı basın açıklamasında Av. Tacettin ÇOLAK sözlerine şöyle başladı

“Bugün AKP’giller tarafından toplumun gündemini değiştirmek ve bazı gizli ajandalarını hayata geçirmek amaçlı ortaya atılan Anayasa değişiklikleri ile ilgili Ayasofya Camisi’nin imamı Mehmet Boynukalın’ın yapmış olduğu, hepsi birbirinden ayrı suç unsuru taşıyan Laiklik karşıtı, Türkiye’deki yürürlükte olan Anayasanın değişmez dört ilkesinden biri olan Laiklik karşıtı açıklamalarıyla ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına Halkın Kurtuluş Partisi olarak suç duyurusunda bulunduk.” dedi

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir